Politika je mi jedno, stejně se nic nezmění

Viewed 1200 Times 1 Comments
Was this answer helpful ? Yes (0) / No (0)

Jeden komentář u “Politika je mi jedno, stejně se nic nezmění”

  1. Na tuto otázku nedávno trefně reagoval aktivista Ziggy, je to sice extrémní přirovnání, ale zcela výstižné. Byť vyvolává další otázky o vině a nevině. Tím extrémem si snadno uvědomíme následky lhostejnosti a nečinění. Každý si to umíme představit.
    „Možná, že se lidé v Hirošimě a Nagasaki také nezajímali o to, komu pomáhá jejich vláda a že neuposlechla výzvy ke kapitulaci a lhostejně jim věřili. Až po hrozném ukončení války se dozvídali o vinách a příčinách svého strašlivého osudu.“ My se také nemusíme zajímat, ale když diskutujete, jste na shromáždění či tady na chatu, je vidět, že vám to není až zas tak jedno.Svou volbou můžeme ovlivnit svou přítomnost a budoucnost svých dětí a země. Přemýšlejme o tom, kdo se o naše blaho stará, zda jsou slova a činy v souladu, zda v minulosti našich zastupitelů vidíme dobré či špatné věci. Zda bychom těmto lidem sami dali za jejich práci pro nás své peníze z peněženky ( jak to děláme, ale skrytě v odvedených daních).
    Další odpovědí je , že když si stěžujete na poměry, byť jen čas od času, neměl byste, pokud se nezajímáte pořádně o to, koho volíte nebo nevolíte vůbec. Zřekl jste se možnosti ovlivnit život kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..