Babiš je jediný, kdo nám důchodcům pořádně zvedl důchody a zlevnil vlak.

Neobáváte se, že se tak stalo na úkor našich dětí a vnuků? Odněkud se ty peníze musely přelít? Naši prapředci neměli penzi žádnou, je to jistě vymoženost vyspělé společnosti, ale nesmí se stát nástrojem politické agitky. Nenechte se opíjet rohlíkem tím, kdo je právě u moci.

Dana Kalinová

ANO mylně důchodce informuje o částce 900 Kč, přitom ze zákona už mají nárok na zvýšení 750 Kč na příští rok. Proto dostanou navíc reálně jen 150 Kč. No a vzhledem k růstu cen energií a vody, které se promítnou do všech cen potravin i výrobků, tak zvýšení důchodů ani nepokryje tento nárůst.

Milada Beneková

Vždyť Babiš je bohatý a nemá tedy důvod krást.

Andrej Babiš disponoval podezřele velkým kapitálem v době, kdy se společnost teprve adaptovala na nové ekonomické prostředí. Původ jeho financí nespočívá v transparentním podnikání. Na rozdíl od jiných podnikatelů zvolil politickou cestu, aby mohl bezprostředně ovlivňovat a zvýhodňovat pozici svých firem.

Dana Kalinová

Bohatství není důvodem etického chování.
Naopak, podle řady vědeckých výzkumů (např. zde) bohatí lidé mají větší sklon k neetickému chování a porušování zákonů, jsou méně vědomi potřeb druhých lidí, hůře identifikují emoce, které druzí cítí, jsou méně velkorysí, méně altruističtí.

Avšak i mezi bohatými jsou lidé ryzího charakteru, etičtí a velmi altruističtí, s vysokou morální integritou. Jsou to spíše statistické výjimky.

Andreje Babiše nelze považovat za člověka s vysokou morální integritou a bohatství pro něho není důvodem menší touhy po majetku, naopak.
Důležité také je, JAK se Andrej Babiš k bohatství dostal, včetně pochyb o jeho původu. To implikuje i způsob, jak se k cizímu (státnímu) majetku bude chovat v budoucnu.